O produktoch

 

Pred zakúpením: Čo je potrebné vedieť o produktoch

 

Polyetylénové vlákno - estetické a funkčné

Polyetylén (PE) nie je materiál škodlivý pre životné prostredie, je vysoko trvanlivý, ale aj estetický.

S kvetináčmi z polyetylénu sa môžeme stretnúť v domoch, záhradách aj na terasách našich západných susedov v Nemecku, Španielsku, či Taliansku. Využitie polyetylénu spôsobuje, že sortiment online ponúkaných výrobkov e-shopu  Decolovin je odolný aj voči najsilnejším poveternostným podmienkam ako  mráz, dážď a škodlivé UV žiarenie. Okrem iného produkty vyrobené z tohto materiálu sú relatívne ľahké, čo uľahčuje manipuláciu s nimi. Vďaka vysokej odolnosti na mechanické vplyvy sa naše kvetináče hodia rovnako do verejného ako aj súkromného priestoru.

 

Čo je vnútorná polička?

Vnútorná polička (nazývaná "dvojité dno" alebo "vložka" ) sa nachádza približne v 2/3 výšky kvetináča. Toto riešenie umožňuje priame umiestnenie rastliny, alebo umiestnenie rastliny v kvetináči do vnútra väčšieho kvetináča. Možnosť s vnútornou poličkou odporúčame hlavne pre menšie rastliny, čo eliminuje potrebu dodatočnej výplne v kvetináči. Pre veľké rastliny navrhujeme výber  modelov bez vnútornej poličky, ktoré sú pôsobením prítlaku viac stabilné a nachádzajú svoje využitie na otvorených priestranstvách, náchylných na pôsobenie vetra.

 

Použitie RGB v podsvietených produktoch

Podsvietené kvetináče vo variante so žiarovkou LED RGB (ovládanie pomocou ovládača), majú možnosť nastavenia jednej zo šestnástich dostupných farieb. Všetky produkty majú otvory dopasované závitu žiarovky E27.

 

Kvetináče umiestnené v miestach so zhoršenými poveternostnými podmienkami

Odporúčame situovanie kvetináčov v miestach zabezpečených pred silnými prejavmi vetra, predovšetkým z dôvodu bezpečnosti Tvojej rastliny. Samozrejme nie je vždy možné uniknúť každodenným výkyvom počasia, vtedy je vhodné zaťažiť kvetináč. Najjednoduchším a zároveň najúčinnejším spôsobom je umiestnenie záťaže na jej dne, napr. ťažké kamene alebo vrece piesku. Ponúkame varianty bez "vnútornej poličky", vďaka ktorým získaš viac miesta na dodatočné zaťaženie. Toto nenáročné riešenie pomôže zachovať tvoje kvetináče v úplnom bezpečí pred vonkajšími vplyvmi.

 

Údržba a čistenie

Vďaka materiálu, ktorý využívame je na dôkladné vyčistenie produktu potrebná iba voda a čistá utierka. Aké jednoduché!  Na čistenie a údržbu produktu nepoužívajte chemické prostriedky. Ak plánujete nechať kvetináče vonku počas zimy je potrebné zabrániť hromadeniu vody v kvetináči. Počas zamŕzania vody dochádza v priemere okolo 10%  zväčšeniu jej objemu, takže uzavretá vo vnútri kvetináča počas mrazov ho môže výrazne poškodiť, alebo dokonca zničiť.

Odtok prebytočnej vody z kvetináča je zabezpečený prostredníctvom troch otvorov s priemerom 6-8 mm, nachádzajúcich sa na jeho dne. Neodporúčame sypať zeminu priamo na dno kvetináča, ale uložiť na vláknitú drenážnu vrstvu, vykonanú zo štrku, drobných kamienkov alebo keramzitu, vo výške cca 1/3 kvetináča. Toto jednoduché riešenie pomôže predísť nechcenému upchaniu otvorov a tým nedôjde k zabráneniu voľného odtoku prebytočnej vody.

V prípade kvetináčov s vnútornou poličkou navrhujeme vloženie rastlín umiestnených už  vo výrobných kvetináčoch, na ktorých by sa mali vytvoriť podobné otvory.

 

Doplnková ochrana rastlín

V prípade konkrétnych druhov rastlín sa objavuje nebezpečenstvo zamŕzania koreňov počas vysokých mrazov.  Za účelom zvýšenia ochrany tvojej zelene navrhujeme umiestnenie izolačnej vrstvy v kvetináči, ešte vo fáze sadenia ( táto vrstva môže byť vykonaná z polystyrénu s hrúbkou do 10 cm), ktorú je potrebné umiestniť pri stenách, vo vnútri kvetináča. Odporúčame taktiež pokrytie zeminy dekoračnou vrstvou kôry, štrku alebo kamienkov. Týmto veľmi jednoduchým krokom predídete rastu buriny a vysušeniu zeminy.

 

nahor
Zobraziť plnú verziu stránky
Sklep internetowy Shoper.pl